Kazalar Olmasın Değerlerimiz Kaybolmasın...

Ulaştırma alanında yaşanan kazaların ekonomiye ve toplumsal alanda yaşanan kayıplara etkisinin farkında olarak, bilimsel çalışmalar ile ulaştırma emniyetinin sağlanmasına yönelik araştırmalar ve faaliyetler ULEKAM'ın önceliğidir.

 
Template 1

Trafikte Motosiklet Paneli

İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ortaklığında düzenlenen panel ile motosiklet kazalarına ve motosiklet kullanıcılarının sorunlarına yönelik sorunlar irdelenmiş ve çözüm önerileri tartışılmıştır.

Template 2

Hemzemin Geçitler Paneli

TCDD 3. Bölge Müdürlüğü ve ULEKAM tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde İzmir'de gerçekleşen panelde hemzemin geçitler ve karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri tartışıldı. Panel 3 oturum olarak gerçekleştirildi.

Template 3

Emniyetli Ulaşım: Raylı Sistemler

ULEKAM tarafından düzenlenen panele TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Yöneticileri, İZBAN Yöneticileri, Dokuz Eylül Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi akademisyenleri ve ilgililer katıldı. Panele katılan konuşmacılar tarafından raylı sistemlerde emniyetli ulaşım, emniyet için yapılanlar ve yapılması gerekenlerle ilgili konular ele alındı.

Template 4

Ulaştırma Emniyeti ve Kaza İnceleme Uygulama ve Araştırma Merkezi

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulan Ulaştırma Emniyeti ve Kaza İnceleme Uygulama ve Araştırma Merkezi ulaştırma alanındaki kazaların bilimsel açıdan araştırılması, incelenmesi, önlenmesi ve ilgili konularda eğitim faaliyetleri yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. Faaliyetlerini halen Dokuz Eylül Ünversitesi Denizcilik Fakültesi ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde yürüten merkezimiz farklı disiplinlerden akademisyenlerin katkıları ile büyümeyi hedeflemektedir.

Merkez Yöneticileri

Prof.Dr. Serhan TANYEL, Müdür

Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olduktan sonra Yüksek Lisansını DEÜ, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği (Ulaştırma) Anabilim Dalında, Doktorasını ise İTÜ, Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma Mühendisliği programında tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası kongre, toplantı ve akademk dergilerde çok sayıda bilimsel çalışması bulunan Prof.Dr. Serhan TANYEL halen DEÜ, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesidir.

 

Doç.Dr. Yusuf ZORBA, Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (Güverte) Bölümünden 1994 yılında mezun olduktan sonra bir süre özel sektöre ait kimyasal madde tankerlerinde Uzakyol Güverte Zabitliği ve Uzakyol I. Zabitlik görevlerinde bulunmuştur. Yüksek Lisansını 1999 yılında DEÜ, Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalında tamamladıktan sonra 2009 yılında da aynı programda Doktorasını tamamlamıştır. 2004-2005 öğretim yılında ders vermek ve bilimsel araştırmalarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri California Maritime Academy'de görev yapan Doç.Dr. Yusuf Zorba, Eylül 2015'te "Yönetim ve Strateji" alanında Doçent olmuştur. Halen DEÜ, Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

 

ULEKAM Yönetim Kurulu Üyeleri

Prof.Dr. Serhan TANYEL, Müdür

Doç.Dr. Yusuf ZORBA, Müdür Yardımcısı

Prof.Dr. D. Ali DEVECİ, DEÜ Denizcilik Fakültesi

Prof.Dr. Ferah YILMAZ, DEÜ, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü

Prof.Dr. Burak ŞENGÖZ, DEÜ, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği

 

ULEKAM Danışma Kurulu Üyeleri

Prof.Dr. A. Güldem CERİT                               Prof.Dr. Hakkı KİŞİ

Prof.Dr. Ali TOPAL                                          Prof.Dr. Ender ASYALI

Prof.Dr. Okan TUNA                                        Prof.Dr. Durmuş Ali DEVECİ

Prof.Dr. C. Okay AKSOY                                  Prof.Dr. Zeki KIRAL

Doç.Dr. Selçuk NAS                                         Doç.Dr. Soner ESMER

Yrd.Doç.Dr. M. Yıldırım ORAL                          Yrd.Doç.Dr. Mustafa ÖZUYSAL

Yrd.Doç.Dr. Nurser Gökdemir IŞIK                    Yrd.Doç.Dr. Mustafa NURAN

Yrd.Doç.Dr. S. Pelin ÇALIŞKANELLİ                   Yrd.Doç.Dr. H. Evren ERDİN

Ar.Gör. Cennet Özlem BİLİR FİDAN